מאמרים

כל מה שרציתם לדעת על חטיפי חלבון

חטיפי חלבון הם אחד מתוספי התזונה הפופולריים ביותר בעולם, אך בקרב הקהל הרחב לא רבים משתמשים בהם והם נחשבים לתוסף תזונה הנמצא בשימוש בעיקר בקרב ספורטאים. בפועל, רבים מאיתנו אוכלים חטיפים כאלו אפילו בלי לשים לב, מתוך רצון לצרוך מוצרים טבעיים ואיכותיים יותר המשפיעים לטובה על הגוף. כך, ניתן להגיע לאיזון ולהשיג תפקוד תקין של הגוף, גם עבור כאלו המתאמנים וגם עבור כאלו שאינם מתאמנים. אז מה התפקיד של חטיפי חלבון, מתי הם פרצו לשוק, כיצד מכינים חטיפי חלבון והיכן ניתן להשיג חטיפים איכותיים?

למה בכלל צריך חטיפי חלבון?

חלבון הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בגוף האדם, ובפועל מדובר באבן הבניין של רקמות, שרירים, עצמות ועוד שלל איברים החיוניים לתפקוד היומיומי של כל אחד מאיתנו. כמו כן, צריכה תקינה של חלבון מסייעת בשמירה על לחץ דם, שמירה על רמת הסוכר בדם ועל קצב חילוף חומרים תקין. גוף האדם יכול לספוג אליו חלבון משלל מקורות, כולל עוף, בשר דגים, מוצרי חלב, וביצים. בנוסף, גם קטניות, אגוזים וזרעים מהווים פתרון איכותי לחלבון עבור צמחונים שאינם צורכים חלבון מן החי.

אולם, הבעיה עשויה להתרחש כאשר התפריט היומיומי אינו כולל מספיק חלבון, מה שעלול להוביל לחולשה ואף למחלות. במקרה כזה, חטיפי חלבון מהווים מקור מצוין לחלבון זמין, ובעצם מייצרים השלמה נדרשת על מנת לאפשר לגוף לתפקד באופן תקין. כמו כן, חטיף חלבון מסייע מאוד בבניית מסת שריר גם בקרב ספורטאים ומתאמנים הזקוקים לתוספת של חלבון במסגרת הפעילות הגופנים שלהם ועל מנת למנוע נזק לשרירים, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

מתי חטיפי חלבון נכנסו לחיינו ואיך כדאי לצרוך אותם?

בשני העשורים האחרונים מתחוללת בישראל מהפכת בריאות של ממש. יותר ויותר ישראלים מגלים מודעות גוברת לתזונה שלהם, לאורח החיים וכן לחשיבות הספורט בשמירה על בריאותם הגופנית וגם הנפשית, לאורך זמן. כך, מה שהיה פעם נחלתם של ספורטאים מקצוענים בלבד קנה אחיזה גם בקרב הקהל הרחב והתפשט במהרה.

עם העלייה במודעות, החלה גם עלייה בביקוש לחטיפי חלבון, וזאת כחלק מההבנה שמדובר בתוסף תזונה מצוין המשלים את התזונה היומיומית ושאף ניתן ורצוי לצרוך במסגרת ניהול אורח חיים בריא וספורטיבי. יחד עם זאת, בשוק קיימים מגוון חטיפי חלבון מסוגים שונים המבוססים על מגוון רחב של רכיבים. אלו כוללים למשל חטיפים עתירים בחלבון ודלים בפחמימות, או לחלופין חטיפים המאזנים בין אחוז החלבון לאחוז הפחמימות בחטיף. לכל אחד מהם יתרונות שונים וכדאי לבחון את הרכב החטיף לפני השימוש אך ככלל אחת ההמלצות המרכזיות היא לצרוך את החטיפים השונים לאחר אימונים.

המלצה זו נובעת מהעובדה הפשוטה שלאחר אימון מסת השריר בעצם מתפרקת, כחלק מהליך הבנייה הטבעי והתקין שלה. אין מה לחשוש מתופעה זו והיא אף נחשבת לחיונית במסגרת הבנייה של השריר. אך חלק לא פחות חשוב הוא הליך השיקום של השריר לאחר האימון וכאן בדיוק נכנסים לפעולה חטיפי חלבון. חטיפים אלו מסייעים בשיקום מהיר של השריר ובבנייה נכונה ואיכותית של השריר לאחר אימון, בעיקר לאחר אימון כוח, על מנת לייצר מסת שריר איכותית ובריאה לאורך זמן.

כיצד מכינים חטיפי חלבון?

בפועל, אפשר להכין חטיפי חלבון בעצם מכל רכיב שקיים בטבע ושמכיל חלבון בריכוז גבוה. כך למשל, ניתן להכין חטיף חלבון המבוסס על בוטנים, אגוזי לוז, שקדים ועוד שלל אגוזים המכילים חלבון צמחי בריכוז גבוה.

מלבד רכיבים אלו, רכיבים נוספים אותם ניתן למצוא בשלל חטיפי חלבון שונים הם ריכוזים של חלבון מן הצומח. חלבון כזה הוא למשל חלבון אפונה המשמש בהקשרים אחרים לייצור של בשר מתורבת ותחליפים נוספים לחלבון מן החי. עקב ריכוז החלבון הגבוה הקיים בו הוא משמש גם במסגרת חטיפי חלבון ומהווה מקור איכותי במיוחד לחלבון.

אילו מוצרים ניתן למצוא אצלנו?

אצלנו תוכלו למצוא שלל מוצרים בתחום החלבון, בטעמים שונים, עם רכיבים איכותיים ובאיכות בלתי מתפשרת. מדובר בחטיפים המהווים אלטרנטיבה מעולה עבור צמחונים, טבעונים וכן עבור מי שמחפשים מנת חלבון מן הצומח ברמה גבוהה ובהרכב מאוזן. החטיפים עשירים בחלבון המגיע מריכוז גבוה במיוחד של חלבון אפונה, חמאת שקדים טבעית, קקאו, סילאן וקפה. הרכב איכותי זה מאפשר ליצור חטיפים המכיל 50 גרם חלבון לחטיף, מה שמהווה ריכוז הגבוה באופן משמעותי ביחס לחטיפים אחרים בשוק.
ארבעת חטיפי הדגל שלנו הם החטיפים הבאים:

לסיכום, חטיף חלבון הנצרך כחלק מהתזונה הרגילה הוא כבר מזמן לא נחלתם של ספורטאים מקצוענים בלבד, או של משוגעים לדבר. מדובר הלכה למעשה בתוסף תזונה המהווה חלק אינטגרלי מהיומיום של רבים מאיתנו. כדי לצרוך חטיפים איכותיים, מזינים ואפקטיביים הכוללים אחוז גבוה של חלבון ניתן להשתמש בחטיפים שלנו, המכילים ריכוזים גבוהים של חלבון אפונה ורכיבים איכותיים נוספים, ליצירת מסת שריר איכותית וחזקה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.